SaS si do vedierka na pieskovisku naložilo referendum

Autor: Richard Malý | 6.12.2011 o 22:20 | Karma článku: 6,43 | Prečítané:  1289x

Médiá v Európe, ale i vo svete priniesli dnes novú správu od nemeckej spolkovej kancelárky a francúzskeho prezidenta. Ide o návrh, pardon, ide o myšlienku, nápad vytvoriť spoločenstvo týchto dvoch krajín s prísnymi pravidlami, zatiaľ bližšie nedefinovanými, ktoré by v podstate znamenali popri spoločnej mene aj tvorenie spoločného rozpočtu. Zároveň by tieto krajiny privítali v tomto spoločenstve aj ostatné krajiny EÚ alebo európskej menovej únie ( ešte nevedia ) ak o to budú mať záujem. Všímate si? Zatiaľ hovoríme o absolútne nekonkrétnom námete. Jediné, čo zatiaľ vieme je, že SaS chce o tom referendum!

O tri dni sa zíde pochybná smotánka na ďalšom summite EÚ, kde sa bude opäť riešiť kríza. Pochybná smotánka preto, lebo ich schopnosť prijať účinné závery je viac ako otázna. Na druhej strane treba povedať, že okrem revolúcie je to jediná cesta ako problémy riešiť možno. Snahu vidieť, veď nakoniec to dokazuje aj iniciatíva dvoch najsilnejších krajín menovej únie. Výsledky zatiaľ nevidieť, ak nepočítame zopár pádov európskych vlád...

Mimochodom, zaujímavé je, že oproti iným štátom jedine na Slovensku padla vláda (myslím zástupcov všetkých strán), ktorá bola proreformná a asi najzodpovednejšia v transparentnosti a v narábaní s verejnými financiami oproti iným v Európe. Kto je za to zodpovedný všetci vieme, teda každý vie to svoje... Výsledkom však sú predčasné parlamentné voľby, predvolebná atmosféra, naháňanie preferencií, láskanie si voliča, špinenie na partnerov a najnovšie aj „posilňovanie" demokratických prejavov v očiach voliča.

Odhliadnuc od zvýšených nákladov na celú volebnú show vytuningovanú o hlasovanie v referende, odhliadnuc od medzinárodnoekonomickej a medzinárodnoprávnej zložitosti nastavenej myšlienky, o ktorej by podľa vás mal rozhodovať „vyzrelý slovenský občan demokrat", poukazujem len na jedno. Médiá, novinári, bulvár - píšte si čo chcete, veď z toho žijete. O čo ale ide vám SaS, ak nie o preferencie? Veď vy masírujete voliča referendom v čase, keď si ešte len Sarkózy prdol a vy už vystupujete akoby sa p....l.

Veľmi mi to pripomína váš postoj pri eurovale. Neviete čo iné, ale viete že nie, lebo taká je verejná mienka. Ste v politike predškoláci, je to vidieť. Smutné však je, že ste nepoučiteľní predškoláci. Alebo vám neide o poctivú politiku, len o korytá, preferencie?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?