Lekcie logiky alla SaS

Autor: Richard Malý | 25.1.2012 o 17:00 | Karma článku: 8,00 | Prečítané:  1396x

Pred voľbami 2010, teda v čase, keď sa všetka snaha v rámci politického boja upierala na to isté čo teraz - t.j. maximálne možné skompromitovanie SDKÚDS - som vnímal novú stranu SaS ako niečo pozitívne, čo pomôže vytvoriť proreformnú pravicovú vládu a zároveň pomôže do politiky zavádzať novú kultúru.

Tento dobrý dojem zapríčinil, že som sa ich občas zastal aj medzi širokou verejnosťou napr.: kvôli percentá naháňajúcim témam, ktorými zavádzali internetovú mládež, len aby sa dostali do parlamentu - veď to nie je ľahké, ani lacné...

Boli sympatickí ako bojovali za to, aby opäť nevytvoril vládu triumvirát Fico, Mečiar, Slota. Po necelých dvoch rokoch vďaka SaS máme opäť voľby, spoločnosť vníma realitu virtuálne a logika nedáva logiku. To je výkon!!! Akékoľvek moje sympatie k nim sú minulosťou. SaS koná veľmi nezodpovedne - ako agent provokatér nasadený stranou Smer. SaS klamstvami, prekrúcaním a zadubenosťou škodí celej pravici! SaS je záruka populizmu a politickej nestability! Strana Arogantnej Samochvály. Fuj, smrdí to!!

Som presvedčený o správnosti a urobím všetko preto, aby Slovensko raz dospelo k tomu, že v parlamente budú 3 - 4 strany, že kabaretní umelci nemajú priestor v NR SR a že politik sa má formovať zdola (miestna úroveň, kraj, republika) a nie „superstarovským výstrelom" do NR SR tých, ktorí absolvovali na internete rýchlokurz politiky.

Lekcia I. - vzťah obyčajných ľudí vs. SaS

Po voľbách sa prezentovali ako spolu dobre komunikujú. Matovič dobre funguje s 3 partnermi, aj Sulík dobre funguje s obyčajnými ľuďmi. Z toho logicky vyplýva, že Matoviča treba vyhodiť z poslaneckého klubu, ostatných 3 nie. Do terajších volieb už ani tých 3 poslušných kolegov na kanditátke SaS nenájdete - teraz súperia o pôvodne spoločne oklamaných a znechutených voličoch.

Lekcia II. - pád vlády

Pri hlasovaní o tom, či poslanci vyslovia dôveru vláde, ktorá je za prijatie eurovalu strana SaS nehlasovala za dôveru vláde, len počas rozpravy ďakovala Dzurindovi, Figeľovi, Bugárovi, Miklošovi a pod. za to, čo všetko dobré spravili pre Slovensko (pozn.: už dávno predtým poznali spis Gorila!!!). Výsledkom hlasovania bol pád vlády. Teraz Sulík vyzýva k odchodu z vlády tých, ktorí jej vyslovili dôveru... Logika alla SaS.

Lekcia III. - nová politická kultúra

Pán Sulík bol jedným z troch najvyšších ústavných činiteľov tohto štátu - predsedom NR SR! To, či svojím pôsobením v tejto funkcii znevažoval postavenie NR SR svojim „neformálnym" prejavom, posmeškami v rokovacej sále, povrchnou znalosťou povinností predsedu, či najnovšie ráznym „neodsúdením" nalepenia gorily s banánom na hlave (potupenie štátneho znaku) na dverách do budovy NR SR nechám na posúdenie voličov. Namiesto učenia sa potrebnej politickej diplomacie, SaS v rozpore s celým svetom zavádza do štátnych prejavov prvky kabaretu. Ako pozná svet Slovensko, ak nepočítam osobnú návštevu turistov? Cez médiá pozná politikov, športovcov a umelcov. Svet nás už politicky vďaka SaS spoznal a bola to naozaj sranda, najmä tá časť o ušetrených miliardách pre občanov EÚ a ich deti... Myslím, že nové tváre sú v politike potrebné, aj na úradoch aj v kultúre aj v športe. Ak kričí puberťák, že dospelí robia všetko zlé, dá sa to pochopiť. V politike ide o logiku SaS ( ani mladý Pánik nekričí Šatanovi: skonči s hokejom!!).

Lekcia IV. - stmelenie pravice

Voľby 2010 boli o Ficovi a ostatných. Vyhrali ostatní. Mali 4 roky robiť reformy a znižovať dlh. Aj to robili a vcelku dobre, až kým SaS nezistila, že kto robí nemá čas aj na upevňovanie popularity (pozn.: Smer sa venuje iba budovaniu popularity...) a prieskumy začali biť varovné signály. Zabralo to. SaS prestala robiť a začali budovať popularitu. Kašľať na vládnutie, veď skončíme popri starých bardoch ako HZDS či SNS -nebudeme v parlamente. Výsledkom je, že Smer sa blíži k ústavnej väčšine a pravica (celá pravica) je smrteľne zasiahnutá spisom Gorila.  Logika konania a zodpovednosti k voličom alla SaS.

Lekcia V. - kauza „Galkofón" vs. kauza Gorila

Na svetlo sveta prišla kauza nezákonného odpočúvania pod Galkovým vedením. SaS chce všetko prešetriť, čím sa potvrdí to, že Galko je v tom nevinne. O odpočúvaní vtedy vedel len Galko, nikto viac... Na svetlo sveta, teda na svetlo obyčajnej verejnosti, prišla aj kauza Gorila. Všetci chcú spis prešetriť, čím sa potvrdí alebo vyvráti jeho pravosť. V spise Gorila listoval Sulík a na dobrú noc z neho čítal určite aj jeden kanadský novinár jednej štátnej tajomníčke z SaS, takže o ňom pravdepodobne vedela celá nepoškvrnená SaS - a to všetko 1,5 roka predtým ako kauza bola zmedializovaná! Nevadilo to, až kým sa kauza nedostala na titulky médií. Logika SaS ? - všetci politici v spise sú určite vinní (aj bez prešetrenia) a majú odstúpiť, SaS s kauzou nevyšla skôr von, lebo si myslela, že je to na ňu nejaká hra, ale už si to nemyslia, už veria jej pravosti...

PS: Viete koľko je jedna plus jedna? 2,38 s DPH, logicky. :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?