Myslím, teda som. Som a myslím, teda volím.

Autor: Richard Malý | 9.3.2012 o 0:05 | Karma článku: 14,55 | Prečítané:  450x

Položili ste si niekedy otázku: Prečo vo voľbách uspejú stále tí istí? Ja áno. A viete na čo som prišiel? Preto uspejú stále tí istí, lebo sú s nimi voliči najviac spokojní! Proste ich volia.

Cítite sa dotknutí mojimi tvrdeniami? Vy? Tí, ktorí máte plné ústa silných rečí a prázdnych fráz? Tí, ktorí neviete raz za 4 roky (teda väčšinou raz za 4) zodvihnúť na 15 minút zadok a odovzdať v deň volieb platný voličský hlas? Nie je koho voliť? To si vážne neviete vybrať z 26 politických strán? Koľko ich má kandidovať, aby ste si vybrali? Aha, nekandiduje ideálna strana? Žijete ideálny, bezproblémový život? Nie? Tak prečo čakáte na ideálnu stranu? Páči sa Vám program nejakej strany, ale odrádza vás líder tejto strany? Tak nevoľte lídra a voľte program. Myslíte si, že krúžkovanie nič nevyrieši? Poviem vám, že krúžkovanie vo voľbách je o milión krát väčšie riešenie ako nevoliť, teda nerobiť nič, snívať a čakať na zázrak.

Cítite sa dotknutí mojimi tvrdeniami? Vy? Znechutení pravidelní voliči, najnovšie nevoliči? Prečo ste volili? Koho/čo ste volili? Volili ste sladké sľuby a pritom "bojovali" o prežitie? Ste z toho sklamaní? Veríte, že príde nový mesiáš a šibnutím čarovného prútika zmení, možno aj sám, všetko k lepšiemu a úplne bezbolestne? Myslíte si, že život je prechádzka ružovou záhradou? Radi kupujete mačku vo vreci? Sú pre Vás dôležité konkrétne opatrenia alebo vám stačia všeobecné frázy? Viete o tom, že komunizmus sa snažil najmä o väčšiu spravodlivosť pre všetkých (sociálnu, hospodársku) ? A viete o tom ako ju naplňoval? Zrušením súkromného vlastníctva a zavedením národného plánovania, postavením ostnatého drôtu na hraniciach! No povedzte, stačí vám poznať cieľ (väčšia spravodlivosť) alebo chcete vedieť aj konkrétne opatrenia na dosiahnutie tohto cieľa?

Ste znechutení z politickej kultúry na Slovensku? Ste hrdí na kultúru médií? Ste hrdí na kultúru národa? Čo z čoho vychádza resp. čo je čoho väčším odrazom?

Chcete zmeniť veci k lepšiemu? Buďte aktívni! A začnite od seba!

Nezaujíma Vás politika a teda ani voľby? Máte na to právo, ale, prosím, potom nenadávajte! (ani nenavštevujte blog v sekcii politika)

 

ps1: Koľko precent voličov rozhodne v sobotu o SMERovaní 100% občanov Slovenska na najbližšie 4 roky? 20%? 30%? 40%?

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?