Súdruh Fico, súdruh forever

Autor: Richard Malý | 26.11.2012 o 16:21 | (upravené 26.11.2012 o 19:33) Karma článku: 19,59 | Prečítané:  1087x

Keď sa stretnú dvaja ľudia - vekovo z rôznych generácií - vždy pôjde o rôzne nazeranie na svet, na život, na hodnoty, v podstate na všetko. Ak však jednotlivec zažil počas svojej existencie na vlastnej koži revolučnú zmenu štátneho zriadenia a totálnu zmenu fungovania spoločnosti ( z diktátu na slobodu ), tak to s ním poriadne otrasie; a možno sa mnohí z toho otrasu do konca života nespamätajú.

Slováci s takouto diagnózou potrebujú znova nájsť stratené ilúzie (ISTOTY) a liečbu im zabezpečuje SMER - SD (pozn. autora: Smer SlovenskoDeštrukcia), bohužiaľ na úkor tých, ktorí revolučné otrasy prežili, pochopili a aktívne sa učia žiť slobodne a zodpovedne alebo na úkor tých, ktorí sa do „nového sveta" narodili ako čisté nepopísané dosky.

Nie som expert na psychológiu alebo na pedagogiku, ale som presvedčený, že platí stará múdrosť: „Čo sa Janko nenaučí, to sa Jano nedoučí" alebo inak: „Čo sa za mladi naučíš na starobu ako by si našiel".

Chcem tým povedať to, že je úplne zvrátené, ak nám nastavuje pravidlá súdruh Fico a  vysvetľuje nám ako treba žiť v právnom štáte, ktorého hospodárstvo sa zakladá na princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky (čl. 55 Ústavy SR) - teda v štáte, kde existuje súkromné vlastníctvo, kde cenu stanovuje trh, kde sloboda prejavu, cestovania, náboženského vyznania, voľby povolania a iné sú zaručené, kde cenzúra sa zakazuje a pod.

Súdruh Fico, tak ako mnohí jeho „otrasení" kolegovia - bol aktívny komunista. Do KSS vstúpil po tom, ako mu komunisti dovolili vyštudovať právo a hneď ho zaradili do štruktúr štátu, konkrétne na ministerstvo spravodlivosti. Medzitým prišla nežná revolúcia (pozn. autora: neviem čo robil vtedy Fico, viem len, že Paška kachličkoval kúpelňu :) ), KSS sa premenovala na SDĽ a z komunistov sa stali demokrati resp. zo súdruhov páni. Keď sa pre Fica po voľbách v r. 1998 nenašlo preňho miesto v antimečiarovskej vláde, ba dokonca ani na generálnej prokuratúre, naštval sa a vymyslel si SMER (pozn. autora: neskôr sa neváhal spojiť s Mečiarom a Slotom).

Najpravdivejšie na všetkom je to, že Fico vstúpil v r. 1987 medzi komunistov, lebo bolo treba... a čo taký komunistický politik má robiť, keď už Rusi všetko aj tak vedeli? Nič. Stačí sa zdokonaľovať v demagógii a populizme a tí najlepší raz budú viesť komunistickú stranu a budú plánovať pre všetkých (dávať, dávať menej a zatvárať huby).

Súdruh Fico je najlepší demagóg na Slovensku, je najväčší populista, vedie (komunistickú) stranu Smer a všetko vie! - preto aj vie komu dať, komu nedať, komu zatvoriť hubu ( pozn. autora: zatvárať huby vie najmenej, ale učí sa rýchlo - viď snahu opozície o debatu v parlamente...). A čo robia Ficovi kolegovia súdruhovia v strane? Zdokonaľujú sa v demagógii a populizme, všetko v záujme strany!

„Čo sa za mladi naučíš na starobu ako by si našiel"

Fico nemá ani páru o tom, čo je trhový mechanizmus. Súdruhovia to nemajú odkiaľ vedieť.

Odkaz pre mladšie generácie: Aby som bol spravodlivý, takých politikov, ktorí o trhovom mechanizme možno niekde len čítali; politikov, ktorých myslieť naučil komunizmus sme tu od 89-teho mali a máme neúrekom. A preto preč s najväčším súdruhom, súdruhom Ficom! Preč so všetkými súdruhmi z politiky! Je to na nás! Ak nie, tak potom na našich ďeťoch!

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?