Súdruh Fico, súdruh forever

Autor: Richard Malý | 26.11.2012 o 16:21 | (upravené 26.11.2012 o 19:33) Karma článku: 19,59 | Prečítané:  1085x

Keď sa stretnú dvaja ľudia - vekovo z rôznych generácií - vždy pôjde o rôzne nazeranie na svet, na život, na hodnoty, v podstate na všetko. Ak však jednotlivec zažil počas svojej existencie na vlastnej koži revolučnú zmenu štátneho zriadenia a totálnu zmenu fungovania spoločnosti ( z diktátu na slobodu ), tak to s ním poriadne otrasie; a možno sa mnohí z toho otrasu do konca života nespamätajú.

Slováci s takouto diagnózou potrebujú znova nájsť stratené ilúzie (ISTOTY) a liečbu im zabezpečuje SMER - SD (pozn. autora: Smer SlovenskoDeštrukcia), bohužiaľ na úkor tých, ktorí revolučné otrasy prežili, pochopili a aktívne sa učia žiť slobodne a zodpovedne alebo na úkor tých, ktorí sa do „nového sveta" narodili ako čisté nepopísané dosky.

Nie som expert na psychológiu alebo na pedagogiku, ale som presvedčený, že platí stará múdrosť: „Čo sa Janko nenaučí, to sa Jano nedoučí" alebo inak: „Čo sa za mladi naučíš na starobu ako by si našiel".

Chcem tým povedať to, že je úplne zvrátené, ak nám nastavuje pravidlá súdruh Fico a  vysvetľuje nám ako treba žiť v právnom štáte, ktorého hospodárstvo sa zakladá na princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky (čl. 55 Ústavy SR) - teda v štáte, kde existuje súkromné vlastníctvo, kde cenu stanovuje trh, kde sloboda prejavu, cestovania, náboženského vyznania, voľby povolania a iné sú zaručené, kde cenzúra sa zakazuje a pod.

Súdruh Fico, tak ako mnohí jeho „otrasení" kolegovia - bol aktívny komunista. Do KSS vstúpil po tom, ako mu komunisti dovolili vyštudovať právo a hneď ho zaradili do štruktúr štátu, konkrétne na ministerstvo spravodlivosti. Medzitým prišla nežná revolúcia (pozn. autora: neviem čo robil vtedy Fico, viem len, že Paška kachličkoval kúpelňu :) ), KSS sa premenovala na SDĽ a z komunistov sa stali demokrati resp. zo súdruhov páni. Keď sa pre Fica po voľbách v r. 1998 nenašlo preňho miesto v antimečiarovskej vláde, ba dokonca ani na generálnej prokuratúre, naštval sa a vymyslel si SMER (pozn. autora: neskôr sa neváhal spojiť s Mečiarom a Slotom).

Najpravdivejšie na všetkom je to, že Fico vstúpil v r. 1987 medzi komunistov, lebo bolo treba... a čo taký komunistický politik má robiť, keď už Rusi všetko aj tak vedeli? Nič. Stačí sa zdokonaľovať v demagógii a populizme a tí najlepší raz budú viesť komunistickú stranu a budú plánovať pre všetkých (dávať, dávať menej a zatvárať huby).

Súdruh Fico je najlepší demagóg na Slovensku, je najväčší populista, vedie (komunistickú) stranu Smer a všetko vie! - preto aj vie komu dať, komu nedať, komu zatvoriť hubu ( pozn. autora: zatvárať huby vie najmenej, ale učí sa rýchlo - viď snahu opozície o debatu v parlamente...). A čo robia Ficovi kolegovia súdruhovia v strane? Zdokonaľujú sa v demagógii a populizme, všetko v záujme strany!

„Čo sa za mladi naučíš na starobu ako by si našiel"

Fico nemá ani páru o tom, čo je trhový mechanizmus. Súdruhovia to nemajú odkiaľ vedieť.

Odkaz pre mladšie generácie: Aby som bol spravodlivý, takých politikov, ktorí o trhovom mechanizme možno niekde len čítali; politikov, ktorých myslieť naučil komunizmus sme tu od 89-teho mali a máme neúrekom. A preto preč s najväčším súdruhom, súdruhom Ficom! Preč so všetkými súdruhmi z politiky! Je to na nás! Ak nie, tak potom na našich ďeťoch!

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?