Stará Ľubovňa: Že sa nehanbíte mocipáni !? Vy prevracači kabátov!

Autor: Richard Malý | 4.12.2012 o 23:02 | (upravené 7.12.2012 o 12:44) Karma článku: 15,47 | Prečítané:  3245x

Rozdeľovanie všakovakých kresiel a funkcií, menovanie členov rád a prezidentov klubov a neviem čo ešte všetko je národným slovenským športom. Funkcie si páni v meste naučili rozdeľovať za čias súdruhov komunistov, a tak si ich rozdeľujú aj dnes. Veď zvyk je železná košeľa.

V tomto štáte však existujú aj nepáni, bežní ľudia - a tých je chvalabohu podstatne viac ako pánov, ktorí sú zvyknutí celý život rozhodovať. Pre tých bežných občanov už arogancia a faloš konkrétnych mocipánov prerastá do nenávisti. Už dávno nie ste na smiech! (predpokladám, že čitateľ - mocipán sa pri poslednej vete povýšenecky pousmial...)

V demokratickom meste Stará Ľubovňa dňa 30. 11. 2012 vyhlásil primátor s  antidemokratickou minulosťou  -  p. PaedDr. Biganič výberové konanie na miesto konateľa mestskej firmy. Nie som jasnovidec ani veštec, no už dnes viem, že „vyberaná" výberová komisia vyberie zhruba o mesiac p. Mgr. Karniša. Toho, ktorý bol len v júni tohto roku odvolaný z funkcie prednostu mestského úradu v Starej Ľubovni a následne nezákonne vybraný za riaditeľa tejto mestskej firmy, ktorú v súčasnosti aj dočasne riadi ( pozn. autora: dočasne, lebo mestskí poslanci to dočasne prekazili). O čo na tomto fleku asi ide?

Kritériá kladené na uchádzačov v tomto výberovom konaní sú účelové resp. diskvalifikujú množstvo iných osôb ( http://www.staralubovna.sk/item/vyberove-konanie-na-funkciu-konatela-ekos-spol-s-ro/ ), ale čo už, veď nie sme v súkromnej firme - „tu tečie z verejného". Spomeniem napríklad, že uchádzač, teda budúci konateľ sročky, musí mať znalosti z oblasti spracovania a nakladania s odpadmi a jedmi... K ostatným kritériám zopár básnických otázok: Prečo by mal byť budúci konateľ len prírodovedec, technik a ekonóm? A čo minimálne 10 ročná odborná prax? A minimálne 5 ročná v riadiacej funkcii? Bojí sa tu niekto mladých perspektívnych ľudí?

Výberové konania v štátnej a verejnej správe je asi taká fraška ako verejné obstarávania. Áno, úmysel je dobrý - cieľom má byť čo najväčšia kvalita prejavená v akejsi špecifickej súťaži, len by ten dobrý úmysel nemali vykonávať „dnešní demokratickí odchovanci komunizmu" (pozn. autora: nechcem sa dotknúť tých odchovancov komunizmu, ktorí sú čestní ľudia; a teda nie sú mocipáni ). Je trápne ako tí, ktorí by mali byť príkladom, pristupujú k svojim povinnostiam resp. k dodržiavaniu zákona, na ktorý sa tak radi odvolávajú.

Ak si pán primátor zmyslí ( resp. dohodol sa so seberovnými ), že to a to bude robiť ten a ten, tak je úplne jedno čo hovorí zákon, je jedno či ten a ten vie robiť to a to. Podstatné je obsadenie „fleku" svojim človekom. Veď keď sa bude kradnúť a zle hospodáriť, tak čo už - veď neukracujem seba. A ako ho obsadiť? No predsa výberovým konaním, vyzerá to demokraticky a zákonne, a to bez ohľadu na to, či to zákonné naozaj bolo. A ak sa príde na to, že to zákonné nebolo a niekto to napadne a súd dokonca nezákonnosť potvrdí, tak vtedy mocipán  ospravedlní omyl, o ktorom ani netušil a keby tušil, tak by to nikdy nepripustil, a vypíše sa nové výberové konanie a nové, a nové ...až kým ten „správny" človek nesedí tam, kde ho kolega mocipán chce vidieť.

A potom sa občan pýta: „Toto je tá demokracia?"

„Nie" - odpovedám - „to je paródia právneho štátu, ale kým občania demokraticky umožnia odchovancom komunizmu vládnuť ( pozn. autora: obec, mesto, VÚC, štát), tak tí sa nám tu dovtedy budú smiať do ksichtu!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?