Stará Ľubovňa: Že sa nehanbíte mocipáni !? Vy prevracači kabátov!

Autor: Richard Malý | 4.12.2012 o 23:02 | (upravené 7.12.2012 o 12:44) Karma článku: 15,47 | Prečítané:  3258x

Rozdeľovanie všakovakých kresiel a funkcií, menovanie členov rád a prezidentov klubov a neviem čo ešte všetko je národným slovenským športom. Funkcie si páni v meste naučili rozdeľovať za čias súdruhov komunistov, a tak si ich rozdeľujú aj dnes. Veď zvyk je železná košeľa.

V tomto štáte však existujú aj nepáni, bežní ľudia - a tých je chvalabohu podstatne viac ako pánov, ktorí sú zvyknutí celý život rozhodovať. Pre tých bežných občanov už arogancia a faloš konkrétnych mocipánov prerastá do nenávisti. Už dávno nie ste na smiech! (predpokladám, že čitateľ - mocipán sa pri poslednej vete povýšenecky pousmial...)

V demokratickom meste Stará Ľubovňa dňa 30. 11. 2012 vyhlásil primátor s  antidemokratickou minulosťou  -  p. PaedDr. Biganič výberové konanie na miesto konateľa mestskej firmy. Nie som jasnovidec ani veštec, no už dnes viem, že „vyberaná" výberová komisia vyberie zhruba o mesiac p. Mgr. Karniša. Toho, ktorý bol len v júni tohto roku odvolaný z funkcie prednostu mestského úradu v Starej Ľubovni a následne nezákonne vybraný za riaditeľa tejto mestskej firmy, ktorú v súčasnosti aj dočasne riadi ( pozn. autora: dočasne, lebo mestskí poslanci to dočasne prekazili). O čo na tomto fleku asi ide?

Kritériá kladené na uchádzačov v tomto výberovom konaní sú účelové resp. diskvalifikujú množstvo iných osôb ( http://www.staralubovna.sk/item/vyberove-konanie-na-funkciu-konatela-ekos-spol-s-ro/ ), ale čo už, veď nie sme v súkromnej firme - „tu tečie z verejného". Spomeniem napríklad, že uchádzač, teda budúci konateľ sročky, musí mať znalosti z oblasti spracovania a nakladania s odpadmi a jedmi... K ostatným kritériám zopár básnických otázok: Prečo by mal byť budúci konateľ len prírodovedec, technik a ekonóm? A čo minimálne 10 ročná odborná prax? A minimálne 5 ročná v riadiacej funkcii? Bojí sa tu niekto mladých perspektívnych ľudí?

Výberové konania v štátnej a verejnej správe je asi taká fraška ako verejné obstarávania. Áno, úmysel je dobrý - cieľom má byť čo najväčšia kvalita prejavená v akejsi špecifickej súťaži, len by ten dobrý úmysel nemali vykonávať „dnešní demokratickí odchovanci komunizmu" (pozn. autora: nechcem sa dotknúť tých odchovancov komunizmu, ktorí sú čestní ľudia; a teda nie sú mocipáni ). Je trápne ako tí, ktorí by mali byť príkladom, pristupujú k svojim povinnostiam resp. k dodržiavaniu zákona, na ktorý sa tak radi odvolávajú.

Ak si pán primátor zmyslí ( resp. dohodol sa so seberovnými ), že to a to bude robiť ten a ten, tak je úplne jedno čo hovorí zákon, je jedno či ten a ten vie robiť to a to. Podstatné je obsadenie „fleku" svojim človekom. Veď keď sa bude kradnúť a zle hospodáriť, tak čo už - veď neukracujem seba. A ako ho obsadiť? No predsa výberovým konaním, vyzerá to demokraticky a zákonne, a to bez ohľadu na to, či to zákonné naozaj bolo. A ak sa príde na to, že to zákonné nebolo a niekto to napadne a súd dokonca nezákonnosť potvrdí, tak vtedy mocipán  ospravedlní omyl, o ktorom ani netušil a keby tušil, tak by to nikdy nepripustil, a vypíše sa nové výberové konanie a nové, a nové ...až kým ten „správny" človek nesedí tam, kde ho kolega mocipán chce vidieť.

A potom sa občan pýta: „Toto je tá demokracia?"

„Nie" - odpovedám - „to je paródia právneho štátu, ale kým občania demokraticky umožnia odchovancom komunizmu vládnuť ( pozn. autora: obec, mesto, VÚC, štát), tak tí sa nám tu dovtedy budú smiať do ksichtu!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?