Otvorený list rodičom zo Starej Ľubovne

Autor: Richard Malý | 18.12.2013 o 11:20 | Karma článku: 13,74 | Prečítané:  7206x

Milí rodičia zo Starej Ľubovne, viete o tom, že náš primátor PaedDr. Biganič na nás a naše deti kašle? Prvý muž nášho mesta odmietol projekt obnovy detského ihriska financovaný karpatskou nadáciou preto, že to považuje ako negatívum v rámci svojej štvorročnej kampane na opätovné získanie primátorskeho kresla v Starej Ľubovni.

Projekt s názvom „Veselé ihrisko" vypracoval PhDr. Ľuboš Tomko z občianskeho združenia Naša Ľubovňa ako pokračovanie úspešne realizovaného projektu obnovy iného detského ihriska s názvom „Slnečné ihrisko", pričom pod tento úspech sa podpísala najmä vysokoaktívna podpora v SMS hlasovaní zo strany obyvateľov mesta. Touto aktivitou vlastne vyjadrili verejný záujem v tejto oblasti.

Povinnou prílohou projektu „Veselé ihrisko" bola aj nájomná zmluva k pozemku vo vlastníctve mesta, na ktorom už dlhodobo chátra zničené detské ihrisko postavené ešte za bývalého režimu.   Pán PaedDr. Biganič najprv súhlasil s podporou veci, no ak prišlo na lámanie chleba zmenil svoj postoj a odmietol zmluvu podpísať. Celý projekt skončil v koši. Rozhodol jeden podpis vo verejnom záujme.

Primátor je so sebou určite spokojný. Veď ak by sa podarila užitočná vec nezaťažujúca rozpočet mesta,  opäť by sa tým len zviditeľnili mladí, šikovní ľudia, ktorým srdcia bijú pre mesto. Nie, náš primátor vidí Starú Ľubovňu cez optiku - „Já, já, já - jenom já...". Vie perfektne podpisovať najmä úverové zmluvy, kúpnopredajné (pozn.: viac predajné ako kúpne) zmluvy a trestné oznámenia za ohováranie, no jeho schopnosti sa tým vlastne končia. Pardón, krivdil by som mu. Dokáže ešte veľmi viditeľne podporiť rozvoj hazardných hier v meste a šarmantne si získať podporu rómskych voličov napríklad vo voľbách do VÚC  (smiešna pozn.:  a to aj na úkor partnerov - t.j. spolukandidujúcich z vlastnej štátostrany).

Milí rodičia, neide o primátora. Toho narcistického človeka už nikto neprerobí. Čo sa naučil z aktívneho pôsobenia v ŠtB, to bude robiť naďalej - tváriť sa, zastrašovať, prekrúcať fakty, obviňovať, zničiť a pod. Ide tu o život v meste. Nie o život v najbližšom volebnom období, ale všeobecne. Buď sa chceme posúvať dopredu alebo len prešľapovať na mieste a postupne chátrať. Ak súčasný primátor odmietne niečo, čo je prínosom bez nákladov, tak je to, podľa mňa, „politický" obmedzenec, ktorý si nezaslúži poberať plat za to, že spravuje mesto vo verejnom záujme. Fuj. Hanba mu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?