Fico sa bojí najmä Kňažka

Autor: Richard Malý | 12.3.2014 o 14:00 | Karma článku: 16,13 | Prečítané:  2641x

Posledný prieskum pred prezidentskými voľbami vykonaný agentúrou MVK (voľný preklad skratky: Marenie Výsledku Kandidátov), ktorej smerovanie možno sledovať už dlhodobo, poukázal na to, z ktorých kandidátov má najväčší strach náš geniálny predseda vlády, ktorý dokázal splniť vládny program za rekordné dva roky. Stačí vedieť správne čítať prieskumy danej agentúry.

Prieskumy verejnej mienky sú vždy jedným z nezanedbateľných prostriedkov manipulácie nálady voličov pred každými voľbami. Aké jednoduché je pozrieť si v správach výsledky prieskumu a podľa toho odvoliť resp. staviť na víťaza podobne ako pri tipovaní výsledku v stávkovej kancelárii podľa kurzovej ponuky.

MVK zoradila „predbežné výsledky“ kandidátov tak, aby prispela k takému výsledku prvého kola, aký si náš Ficopredseda, Ficopremiér a Ficoprezidentský kandidát – teda jedným slovom TotálnyFico resp. aj Mr. Totalita, najviac želá. Tak sa na to pozrime.

Hneď za Mr. Totalita sa v prieskume nachádza p. Kiska, pričom jeho preferencie neustále stúpajú. Pre voliča, ktorého ovplyvňujú najviac prieskumy je to jasný signál voliť práve Kisku.

p. Prochádzka skončil v prieskume tretí, no už mu dýcha na chrbát „pravicový“ kandidát p. Hrušovský, ktorý sa akoby zázrakom odlepil od prepadáku a nasúkali mu nevídaných 9% – jeho reálny význam v prezidentskej kampani však podľa mňa spočíva len v tom, aby tzv. Ľudová platforma zmenila svoj názov len na „Proforma“.

Až piaty v prieskume skončil p. Kňažko. Pre voliča, ktorý dá na priekumy je to jasný signál. Kňažko je mimo hry.

Položme si otázku: Koho by si Mr. Totalita najmenej želal v druhom kole? Politicky neostrieľaného p. Kisku? Mladého p. Prochádzku? Kamaráta p. Hrušovského? Alebo p. Kňažka? – osobnosť bez škandálov, tvár nežnej revolúcie a slobody, poradca Havla, úspešný odídenec z politiky a teraz občiansky kandidát?

Vychádza mi to tak, že Fico sa bojí v druhom kole najviac Kňažka, keďže obhajovať chute totalitárneho charakteru oproti hodnote slobody, demokracie a kontroly je úloha neriešiteľná ani pre takého demagóga akým je Fico. V tomto ohľade sa voľby Slovákov vôbec nebojím.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?