Stará Ľubovňa: Kandiduje minulý, súčasný a aj "nový" budúci primátor?

Autor: Richard Malý | 29.9.2014 o 12:00 | Karma článku: 6,61 | Prečítané:  2278x

Po odovzdaní kandidátok na primátora je jasné, že na 50% je šanca, že sa v kresle primátora objaví "nová krv". O zmenu zabojujú dvaja nezávislí kandidáti – Ľuboš Tomko, ktorého do súboja vyslalo svojimi petičnými podpismi 2005  občanov mesta a Vladimír Polakevič, ktorý vyzbieral 285 podpisov. Michal Biganič už nie je nezávislým ako pred 4 rokmi, kandiduje za stranu SMER-SD, podobne aj Valent Jaržembovský je straníckym kandidátom za stranu SOĽ.

Začína sa kampaň, ktorej cieľom má byť prezentovanie osoby kandidátov a ich ponuka voličom na riešenia pre mesto. Každému je jasné, že najmä vzhľadom na zlú ekonomickú situáciu v mestskej kase a v mestských spoločnostiach a vzhľadom na vysokú záťaž mesta v podobe úverov, tie riešenia si budú vyžadovať silnú, odborne zdatnú osobnosť, ktorej srdce bije pre Starú Ľubovňu a jej obyvateľov a ktorá dokáže svojim konaním spojiť zvolených zástupcov do jedného tímu, aby ťahal za jeden povraz v prospech ďalšieho rozvoja. 

Na rozvoj života v meste sú okrem schopnosti aplikovať moderné prístupy riadenia potrebné aj peniaze a tie bohužiaľ mesto nemá. Je preto nevyhnutná zmena riadenia, aby vedenie mesta dokázalo peniaze na rozvoj ušetriť a nie len brať úvery a rozpredávať mestský majetok. Donekonečna to nepôjde. Platobná schopnosť mesta je na bode mrazu, o chvíľu nám už nikto ani nepožičia.

Dôležitým nástrojom na rozvoj mesta sú eurofondy v programovacom období 2014 - 2020. Ich čo najširšie využitie môže mesto doslova zachrániť. Toto by malo byť v záujme každého poctivého Ľubovňana. Z primátorských kandidátov má v tomto navrch jednoznačne Ľuboš Tomko, keďže sa tejto oblasti profesionálne venuje. Je smutné a také politicko-slovenské, že napríklad bývalý primátor  p. Jaržembovský zabezpečil príspevok z EÚ na komplexnú obnovu parku vedľa pošty, súčasný primátor p. Biganič vybavenú vec zrealizoval, no na strihanie pások ho nepozval a celú vec si navonok prisvojil. Dlhodobo sa motať okolo zháňania politických bodov má, ako to môžme vidieť, iba jediný výsledok - nie je čas na body pre občanov a verejný záujem...

Budem voliť a podporovať Ľuboša Tomka, lebo je z nastupujúcej novej generácie, je doktor verejnej správy, dlhoročný odborník na eurofondy, je nekonfliktný a schopný spájať. Je zodpovedný, presvedčivý a moderný, čo neraz dokázal ako poslanec MsZ za posledné 4 roky. Je morálne čistý a je to Ľubovňan.

V nasledujúcom období sa budem na tomto mieste viacej venovať témam súvisiacim s komunálnymi voľbami, okrem podpory Ľuboša Tomka  aj pre zviditeľnenie mojej osoby ako kandidáta na poslanca mestského zastupiteľstva.

 

Ps.: 15. novembra príďte voliť !!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?