Stará Ľubovňa: Kandiduje minulý, súčasný a aj "nový" budúci primátor?

Autor: Richard Malý | 29.9.2014 o 12:00 | Karma článku: 6,61 | Prečítané:  2267x

Po odovzdaní kandidátok na primátora je jasné, že na 50% je šanca, že sa v kresle primátora objaví "nová krv". O zmenu zabojujú dvaja nezávislí kandidáti – Ľuboš Tomko, ktorého do súboja vyslalo svojimi petičnými podpismi 2005  občanov mesta a Vladimír Polakevič, ktorý vyzbieral 285 podpisov. Michal Biganič už nie je nezávislým ako pred 4 rokmi, kandiduje za stranu SMER-SD, podobne aj Valent Jaržembovský je straníckym kandidátom za stranu SOĽ.

Začína sa kampaň, ktorej cieľom má byť prezentovanie osoby kandidátov a ich ponuka voličom na riešenia pre mesto. Každému je jasné, že najmä vzhľadom na zlú ekonomickú situáciu v mestskej kase a v mestských spoločnostiach a vzhľadom na vysokú záťaž mesta v podobe úverov, tie riešenia si budú vyžadovať silnú, odborne zdatnú osobnosť, ktorej srdce bije pre Starú Ľubovňu a jej obyvateľov a ktorá dokáže svojim konaním spojiť zvolených zástupcov do jedného tímu, aby ťahal za jeden povraz v prospech ďalšieho rozvoja. 

Na rozvoj života v meste sú okrem schopnosti aplikovať moderné prístupy riadenia potrebné aj peniaze a tie bohužiaľ mesto nemá. Je preto nevyhnutná zmena riadenia, aby vedenie mesta dokázalo peniaze na rozvoj ušetriť a nie len brať úvery a rozpredávať mestský majetok. Donekonečna to nepôjde. Platobná schopnosť mesta je na bode mrazu, o chvíľu nám už nikto ani nepožičia.

Dôležitým nástrojom na rozvoj mesta sú eurofondy v programovacom období 2014 - 2020. Ich čo najširšie využitie môže mesto doslova zachrániť. Toto by malo byť v záujme každého poctivého Ľubovňana. Z primátorských kandidátov má v tomto navrch jednoznačne Ľuboš Tomko, keďže sa tejto oblasti profesionálne venuje. Je smutné a také politicko-slovenské, že napríklad bývalý primátor  p. Jaržembovský zabezpečil príspevok z EÚ na komplexnú obnovu parku vedľa pošty, súčasný primátor p. Biganič vybavenú vec zrealizoval, no na strihanie pások ho nepozval a celú vec si navonok prisvojil. Dlhodobo sa motať okolo zháňania politických bodov má, ako to môžme vidieť, iba jediný výsledok - nie je čas na body pre občanov a verejný záujem...

Budem voliť a podporovať Ľuboša Tomka, lebo je z nastupujúcej novej generácie, je doktor verejnej správy, dlhoročný odborník na eurofondy, je nekonfliktný a schopný spájať. Je zodpovedný, presvedčivý a moderný, čo neraz dokázal ako poslanec MsZ za posledné 4 roky. Je morálne čistý a je to Ľubovňan.

V nasledujúcom období sa budem na tomto mieste viacej venovať témam súvisiacim s komunálnymi voľbami, okrem podpory Ľuboša Tomka  aj pre zviditeľnenie mojej osoby ako kandidáta na poslanca mestského zastupiteľstva.

 

Ps.: 15. novembra príďte voliť !!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?