Ľuboš Tomko, pokojná a vyrovnaná nádej pre Staroľubovňanov

Autor: Richard Malý | 10.11.2014 o 11:30 | Karma článku: 5,76 | Prečítané:  1236x

Volebná kampaň v Starej Ľubovni sa vďaka tým, ktorí chcú za každú cenu udržať v kresle primátora M. Biganiča dostala do fázy útokov na všetko, čo nejako, hoci aj vykonštruovane, súvisí s  najkomplexnejším poslancom mestského zastupiteľstva a terajším kandidátom na post primátora –  Ľuboša Tomka. Do takého spôsobu súboja zavelil p. Biganič v  debate v rádiu Regina alebo v diskusii „bez kravát“ organizovanou mládežníckym parlamentom v Starej Ľubovni v CVČ. Nuž terajší primátor na Ľuboša Tomka nemá nič, tak účelovo búši do predchodcov v primátorskom kresle a podporovateľov p. Tomka, len aby nejakú tú špinku našiel. 

Čo sa týka kampane, tak najviditeľnejšími kandidátmi a pravdepodobne aj najväčšími favoritmi na víťazstvo vo voľbách sú jednoznačne Tomko a Biganič. 

Súčasný primátor má istú výhodu v tom, že jeho zviditeľňovanie má dlhodobo zabezpečené cez Ľubovnianske noviny, Ľubovniansku televíziu, mestskú internetovú stránku a tzv. „smeráckymi“ novinami s názvom „Naše novinky“, ktoré dokonca sám cenzuruje. O tom, ako p. Biganič nepozná rozdiel medzi cenzúrou a autorizáciou výpovede si možno urobiť vlastný úsudok pozretím si vystúpenia Patrika Boďa na mestskom zastupiteľstve a (ne)reakciu p. Biganiča – pracovne to nazvem „Naše novinky = Novinky p. Biganiča “ (pozn.: dĺžka cca.5 min., čas od 50:50).

Na druhej strane istou výhodou p. Tomka je to, že ho v kampani neťažia, tak ako p. Biganiča nenaplnené sľuby spred štyroch rokov, ktoré by si súčasný primátor mal obhájiť pred Ľubovňanmi. Volič má právo pýtať sa napríklad na vysvetlenia:

??? Sľub p. Biganiča 2010: Presadím úplnú transparentnosť pri nakladaní s finančnými prostriedkami a majetkom mesta.

            Realita 2014: Členovia dozornej rady napr.: Slobytermu sa nevedia dostať k účtovným údajom a evidencii. Riaditeľ Slobytermu a „michalovský“ kamarát p. Biganiča Džugan im zákonné právo odmieta naplniť.

??? Sľub p. Biganiča 2010: Vytvorím čo najpriaznivejšie podmienky, aby pri všetkých obstarávaniach služieb mesta a realizácií prác, ktoré sú financované z mestských zdrojov, boli úspešné miestne firmy a podnikateľské subjekty a živnostníci.

            Realita 2014: Michalovčania objavili v Ľubovni nové trhy. Riaditeľa Slobytermu treba hľadať ďaleko mimo nášho okresu a obsadiť ho bez výberového konania.

??? Sľub p. Biganiča 2010:  Zvýšim podporu mesta všetkým druhom športu a športových odvetví.

            Realita 2014: Kluby nemajú na účtoch ani to, čo im bolo sľúbené. Zimný štadión spadol, no náhradu škody primátor nerieši, len sa alibisticky vyhovára na trestné konanie; občianskoprávne konanie na náhradu škody nepozná – veď to nie je jeho škoda...

??? Sľub p. Biganiča 2010: Nový prístup k správe mestských záležitostí + zmena zaužívaných spôsobov riadenia mesta a jeho organizácií.

            Realita 2014: Primátor má vzťah k zastupiteľstvu ako bača k ovciam., teda absolútne zlyhal v schopnosti komunikovať o riešeniach s kompetentnými – nepotrebuje poslancov, len ak sa treba na niečo vyhovoriť.

??? Hrdosť p. Biganiča 2010: Kandidujem ako politicky nezávislý na žiadnej politickej strane a teda aj vo svojich rozhodnutiach nemusím skladať účty žiadnej centrále politickej strany a politické strany mi nemôžu diktovať kádrovú ani ekonomickú politiku v meste.

             Realita 2014: Z nezávislého sa stal riadny závislák. Kandidoval za smer aj do VÚC - neúspešne; teda až na Podsadek. Dnes je hrdý, že môže verejný záujem pretláčať v Smere, no na druhej strane by najradšej zrušil politické strany na komunálnej úrovni. Hrušky s jablkami, všetko pre víťazstvo.

P. Biganič, človek ostrieľaný, ktorý  kedysi na vrchole kariéry hlásil tajomníkovi ÚV KSČ súdruhovi Milošovi Jakešovi, či sa nejaký občan Československa náhodou nespráva príliš kamarátsky k nenávideným kapitalistom, sa však prispôsobil na demokratické pomery a neobmedzuje sa v kampani len na umelo vykonštruované útoky. Využíva aj iné formy, napríklad rozhovory s Bohom v božom stánku v Podsadku počas „rómskej“ bohoslužby alebo poukazuje na zmenené mesto cez športovú halu, protipovodňovú hrádzu a park pri pošte, teda cez projekty z minulých období, o ktorých zrealizovanie sa zapríčinil tým, že tieto projekty nepokazil. Aby som nezabudol na významnú časť jeho kampane, ktorou sú sľuby - p. Biganič opäť veľkolepo sľubuje. K jeho sľubom sa však nevyjadrujem, jednoducho jeho sľubom neverím.

Pre p. Biganiča zlý sen v podobe pokojného a vyrovnaného Ľuboša Tomka, ktorý namiesto vykonštruovaných predsudkoch a podsúvania „zaručených informácií“ ponúka spoluobčanom konkrétne riešenia pre Atraktívne, Moderné a Zodpovedné mesto Stará Ľubovňa. Jeho odbornosť, pokora a prístup sú istou nádejou pre Ľubovňanov.

 

O ponuke sa rozhodne 15. novembra. Nenechajte iných za vás rozhodnúť!

 

Ps.: ...ešte ponúkam jeden slogan p. Biganiča z jeho kampane v r. 2010:

„Nový prístup si vyžaduje nových ľudí.“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?