Ľuboš Tomko, pokojná a vyrovnaná nádej pre Staroľubovňanov

Autor: Richard Malý | 10.11.2014 o 11:30 | Karma článku: 5,76 | Prečítané:  1249x

Volebná kampaň v Starej Ľubovni sa vďaka tým, ktorí chcú za každú cenu udržať v kresle primátora M. Biganiča dostala do fázy útokov na všetko, čo nejako, hoci aj vykonštruovane, súvisí s  najkomplexnejším poslancom mestského zastupiteľstva a terajším kandidátom na post primátora –  Ľuboša Tomka. Do takého spôsobu súboja zavelil p. Biganič v  debate v rádiu Regina alebo v diskusii „bez kravát“ organizovanou mládežníckym parlamentom v Starej Ľubovni v CVČ. Nuž terajší primátor na Ľuboša Tomka nemá nič, tak účelovo búši do predchodcov v primátorskom kresle a podporovateľov p. Tomka, len aby nejakú tú špinku našiel. 

Čo sa týka kampane, tak najviditeľnejšími kandidátmi a pravdepodobne aj najväčšími favoritmi na víťazstvo vo voľbách sú jednoznačne Tomko a Biganič. 

Súčasný primátor má istú výhodu v tom, že jeho zviditeľňovanie má dlhodobo zabezpečené cez Ľubovnianske noviny, Ľubovniansku televíziu, mestskú internetovú stránku a tzv. „smeráckymi“ novinami s názvom „Naše novinky“, ktoré dokonca sám cenzuruje. O tom, ako p. Biganič nepozná rozdiel medzi cenzúrou a autorizáciou výpovede si možno urobiť vlastný úsudok pozretím si vystúpenia Patrika Boďa na mestskom zastupiteľstve a (ne)reakciu p. Biganiča – pracovne to nazvem „Naše novinky = Novinky p. Biganiča “ (pozn.: dĺžka cca.5 min., čas od 50:50).

Na druhej strane istou výhodou p. Tomka je to, že ho v kampani neťažia, tak ako p. Biganiča nenaplnené sľuby spred štyroch rokov, ktoré by si súčasný primátor mal obhájiť pred Ľubovňanmi. Volič má právo pýtať sa napríklad na vysvetlenia:

??? Sľub p. Biganiča 2010: Presadím úplnú transparentnosť pri nakladaní s finančnými prostriedkami a majetkom mesta.

            Realita 2014: Členovia dozornej rady napr.: Slobytermu sa nevedia dostať k účtovným údajom a evidencii. Riaditeľ Slobytermu a „michalovský“ kamarát p. Biganiča Džugan im zákonné právo odmieta naplniť.

??? Sľub p. Biganiča 2010: Vytvorím čo najpriaznivejšie podmienky, aby pri všetkých obstarávaniach služieb mesta a realizácií prác, ktoré sú financované z mestských zdrojov, boli úspešné miestne firmy a podnikateľské subjekty a živnostníci.

            Realita 2014: Michalovčania objavili v Ľubovni nové trhy. Riaditeľa Slobytermu treba hľadať ďaleko mimo nášho okresu a obsadiť ho bez výberového konania.

??? Sľub p. Biganiča 2010:  Zvýšim podporu mesta všetkým druhom športu a športových odvetví.

            Realita 2014: Kluby nemajú na účtoch ani to, čo im bolo sľúbené. Zimný štadión spadol, no náhradu škody primátor nerieši, len sa alibisticky vyhovára na trestné konanie; občianskoprávne konanie na náhradu škody nepozná – veď to nie je jeho škoda...

??? Sľub p. Biganiča 2010: Nový prístup k správe mestských záležitostí + zmena zaužívaných spôsobov riadenia mesta a jeho organizácií.

            Realita 2014: Primátor má vzťah k zastupiteľstvu ako bača k ovciam., teda absolútne zlyhal v schopnosti komunikovať o riešeniach s kompetentnými – nepotrebuje poslancov, len ak sa treba na niečo vyhovoriť.

??? Hrdosť p. Biganiča 2010: Kandidujem ako politicky nezávislý na žiadnej politickej strane a teda aj vo svojich rozhodnutiach nemusím skladať účty žiadnej centrále politickej strany a politické strany mi nemôžu diktovať kádrovú ani ekonomickú politiku v meste.

             Realita 2014: Z nezávislého sa stal riadny závislák. Kandidoval za smer aj do VÚC - neúspešne; teda až na Podsadek. Dnes je hrdý, že môže verejný záujem pretláčať v Smere, no na druhej strane by najradšej zrušil politické strany na komunálnej úrovni. Hrušky s jablkami, všetko pre víťazstvo.

P. Biganič, človek ostrieľaný, ktorý  kedysi na vrchole kariéry hlásil tajomníkovi ÚV KSČ súdruhovi Milošovi Jakešovi, či sa nejaký občan Československa náhodou nespráva príliš kamarátsky k nenávideným kapitalistom, sa však prispôsobil na demokratické pomery a neobmedzuje sa v kampani len na umelo vykonštruované útoky. Využíva aj iné formy, napríklad rozhovory s Bohom v božom stánku v Podsadku počas „rómskej“ bohoslužby alebo poukazuje na zmenené mesto cez športovú halu, protipovodňovú hrádzu a park pri pošte, teda cez projekty z minulých období, o ktorých zrealizovanie sa zapríčinil tým, že tieto projekty nepokazil. Aby som nezabudol na významnú časť jeho kampane, ktorou sú sľuby - p. Biganič opäť veľkolepo sľubuje. K jeho sľubom sa však nevyjadrujem, jednoducho jeho sľubom neverím.

Pre p. Biganiča zlý sen v podobe pokojného a vyrovnaného Ľuboša Tomka, ktorý namiesto vykonštruovaných predsudkoch a podsúvania „zaručených informácií“ ponúka spoluobčanom konkrétne riešenia pre Atraktívne, Moderné a Zodpovedné mesto Stará Ľubovňa. Jeho odbornosť, pokora a prístup sú istou nádejou pre Ľubovňanov.

 

O ponuke sa rozhodne 15. novembra. Nenechajte iných za vás rozhodnúť!

 

Ps.: ...ešte ponúkam jeden slogan p. Biganiča z jeho kampane v r. 2010:

„Nový prístup si vyžaduje nových ľudí.“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?