Drahé dialnice - Fico, obhájca Širokého

Autor: Richard Malý | 10.3.2015 o 10:15 | (upravené 10.3.2015 o 10:20) Karma článku: 20,97 | Prečítané:  1077x

Pacta sunt servanda“  (dohody treba dodržiavať) je asi najzákladnejšie pravidlo súkromného práva, ktoré pochádza ešte z čias Ríma. To, že podmienky písomnej zmluvy – t.j. práva a povinnosti zmluvných strán – sa majú doržiavať je každému normálnemu človeku jasné od narodenia. Dokonca si myslím, že je to súčasť svedomia – ak som nedodržal záväzok, tak z toho predsa nemôžem mať radosť. To neplatí, ak som už od začiatku vedel, že klamem, vyšiel mi podvod a následne sa z toho teším - čiže som podliak a patrím do basy... 

Dnes som skoro odpadol, keď som si prečítal komentár nášho premiéra publikovaný v HN pod názvom „Lacné ďialnice našej pravice“. Fico, vyštudovaný birmovaný právnik, o ktorom by sa mohlo predpokladať, že má čisté svedomie a vysoké právne povedomie, tak on útočí na bývalú vládu resp. pravicu a obviňuje ju z „populistickej filozofie nereálne lacných diaľnic". Aj z toho je vidieť, že Fico a jeho skutočná politika je založená na "drahote" a z toho plynúcich istôt pre vyvolených. 

Tak si to zľahka rozoberme: 

- Široký a spol. ponúkli v súťaži o stavanie diaľnic určité ceny, na základe čoho vyhrali súťaž a podpísaním zmluvy získali štátnu zákazku.

- Tí, čo sa so Širokým  a spol. tiež dohodli na určitej cene -  subdodávatelia, následne na diaľniciach pracovali .

- Následne štát vyplatil dohodnuté odmeny (ich časť za vykonané práce) Širokému a spol., teda zmluvnému partnerovi.

- Subdodávatelia nedostali od svojho partnera nič, teda väčšina nedostala nič, no zaťažili sa úvermi (ochrana pred ukameňovaním), aby mohli vyplatiť aspoň svojich ľudí.

- Následne sa Široký a spol. „hodili“ ako platobne neschopní do reštrukturalizácie, štát ich „ozdravil“, aby im následne Fico pridelil nové zákazky - tentoraz predražené, lebo vtedy to funguje a vtedy si vybraní ficoľudia skutočne prídu na poriadne istoty.

-  po tomto sa  podliaci z chuti  smejú (snáď aj neveriacky)....

Namiesto toho, aby Fico s celým smeráckym ansámblom prijal v parlamente zmeny v zákonoch, na základe ktorých sa nemôžu podvodníci zúčastniť v súťaži o verejné (štátne) zákazky, tak namiesto toho verejne obviňuje bývalú vládu z toho, že postupovala ako riadny a zodpovedný hospodár – dočasný správca majetku občanov SR.

Ako možno nazvať Širokého a spol., ktorí už pri podpisovaní zmluvy vedia, že klamú?

Ako možno nazvať premiéra sľubujúceho občanom istoty, ktorý namiesto toho, aby ochraňoval občanov, obviňuje zodpovedných predchodcov a ochraňuje klamárov. A prečo to vlastne robí? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?