Drahé dialnice - Fico, obhájca Širokého

Autor: Richard Malý | 10.3.2015 o 10:15 | (upravené 10.3.2015 o 10:20) Karma článku: 20,97 | Prečítané:  1072x

Pacta sunt servanda“  (dohody treba dodržiavať) je asi najzákladnejšie pravidlo súkromného práva, ktoré pochádza ešte z čias Ríma. To, že podmienky písomnej zmluvy – t.j. práva a povinnosti zmluvných strán – sa majú doržiavať je každému normálnemu človeku jasné od narodenia. Dokonca si myslím, že je to súčasť svedomia – ak som nedodržal záväzok, tak z toho predsa nemôžem mať radosť. To neplatí, ak som už od začiatku vedel, že klamem, vyšiel mi podvod a následne sa z toho teším - čiže som podliak a patrím do basy... 

Dnes som skoro odpadol, keď som si prečítal komentár nášho premiéra publikovaný v HN pod názvom „Lacné ďialnice našej pravice“. Fico, vyštudovaný birmovaný právnik, o ktorom by sa mohlo predpokladať, že má čisté svedomie a vysoké právne povedomie, tak on útočí na bývalú vládu resp. pravicu a obviňuje ju z „populistickej filozofie nereálne lacných diaľnic". Aj z toho je vidieť, že Fico a jeho skutočná politika je založená na "drahote" a z toho plynúcich istôt pre vyvolených. 

Tak si to zľahka rozoberme: 

- Široký a spol. ponúkli v súťaži o stavanie diaľnic určité ceny, na základe čoho vyhrali súťaž a podpísaním zmluvy získali štátnu zákazku.

- Tí, čo sa so Širokým  a spol. tiež dohodli na určitej cene -  subdodávatelia, následne na diaľniciach pracovali .

- Následne štát vyplatil dohodnuté odmeny (ich časť za vykonané práce) Širokému a spol., teda zmluvnému partnerovi.

- Subdodávatelia nedostali od svojho partnera nič, teda väčšina nedostala nič, no zaťažili sa úvermi (ochrana pred ukameňovaním), aby mohli vyplatiť aspoň svojich ľudí.

- Následne sa Široký a spol. „hodili“ ako platobne neschopní do reštrukturalizácie, štát ich „ozdravil“, aby im následne Fico pridelil nové zákazky - tentoraz predražené, lebo vtedy to funguje a vtedy si vybraní ficoľudia skutočne prídu na poriadne istoty.

-  po tomto sa  podliaci z chuti  smejú (snáď aj neveriacky)....

Namiesto toho, aby Fico s celým smeráckym ansámblom prijal v parlamente zmeny v zákonoch, na základe ktorých sa nemôžu podvodníci zúčastniť v súťaži o verejné (štátne) zákazky, tak namiesto toho verejne obviňuje bývalú vládu z toho, že postupovala ako riadny a zodpovedný hospodár – dočasný správca majetku občanov SR.

Ako možno nazvať Širokého a spol., ktorí už pri podpisovaní zmluvy vedia, že klamú?

Ako možno nazvať premiéra sľubujúceho občanom istoty, ktorý namiesto toho, aby ochraňoval občanov, obviňuje zodpovedných predchodcov a ochraňuje klamárov. A prečo to vlastne robí? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?