Sociálna poisťovňa mi zaslala list - napísal ho NIKTO

Autor: Richard Malý | 26.5.2015 o 18:30 | Karma článku: 6,64 | Prečítané:  678x

Strana SMER-SD vyhrala voľby a zostavila vládu sociálnej demagógie, ktorá môže všetko. Svojím konaním vystihujú svoj smer a vytrvalo oblbujú spoločnosť. 

Predstavitelia našej vlády sú študované hlavy, ktoré vedia, že celá spoločnosť  nepodľahne ich demagógii. Stačí im určité percento spoločnosti, tí najzraniteľnejší – robotníci. 

V mediálnom tieni sociálnych balíčkov v týchto dňoch „úraduje úderka“, ktorá má za cieľ ukradnúť čo najviac súkromných peňazí robotníkov, a to z ich osobných účtov ako sporiteľov II. piliera.  Spomínaná úderka pripravila nateraz zásadnú ofenzívu na súkromný majetok robotníkov, ktorým sľubovala istoty. Využíva pritom nekalé prostriedky – zavádzajú a klamú až sa práši.

V každej vete listu je kus demagógie. Veľmi ma ten list pobúril a preto sa sám seba pýtam:

„Prečo to robia? Veď keby im išlo o ochranu tých, ktorí sú v II.pilieri ešte navyše, tak nebudú klamať všetkých, a to najmä teraz, keď ešte nedávno celý systém pomenili, spotvorili a totálne zneistili.“

Zamyslel som sa a prišiel som na to, že mi vlastne napísal NIKTO. V celom liste nie je uvedené ani jedno meno jeho autora. Logicky mi z toho vyplýva, že tí úradníci, ktorí to písali sa hanbia podpísať pod tieto klamstvá. Hanbia sa za to, že musia klamať a nechcú, aby sa objavilo ich meno pod takýmto nezmyslom v schránkach občanov po celom Slovensku.

List mi adresovala Sociálna poisťovňa, ústredie. Za jeho obsah teda logicky musí zodpovedať generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Ing. Dušan Muňko. A keďže je v priloženom demagogickom letáčiku nazvanom „Čo treba vedieť pred uzavretím II. piliera“ uvedené aj Ministerstvo práce, tak zaň zodpovedá aj minister práce Ján Richter  (pozn.: bol by som zvedavý, akú známku by dostal minister na skúške na VŠ /VŠ spoločenských vied/, keby vedel o II. pilieri iba to málo, čo sa píše v spomenutom plátku).   

Dovoľte malý kvíz o logike uvažovania úderky Muňko – Richter:

V doručenom liste sa pán NIKTO zamyslel:

„Sú sľubované veľké výnosy v II. pileri naozaj reálne?“  a v ďalšom texte si pán NIKTO aj odpovedá: „Analýza ECB ukázala, že priemerná miera zhodnotenia ročne dosahovala v štátnych dlhopisoch a rovnako aj v podnikových akciách 2,2,%. Ak odpočítame infláciu, v reálnom vyjadrení nešlo o nijaký rast!“

Otázka znie: „Ktorý NIKTOŠ zabezpečil, aby všetkým sporiteľom boli v roku 2012 presunuté prostriedky do štátnych dlhopisov?

Pomôcka: a) Vladimír Iľjič Lenin b) Róbert Fico c) Kim Čong-un

Záver. Jeden z NIKTOŠOV zabezpečil okrádanie sporiteľov v II. pileri, tým, že vedome preradil sporiteľov do nevýhodných fondov, čím ich obral o zaručený zisk. Teraz priznáva, že takéto „zhodnocovanie“ je zlé a preto chce peniaze sporiteľov resp. ich dedičov pre ISTOTU navždy zhabať podľa hesla – lepší vrabec  v hrsti (minúť úspory občanov) ako holub  na streche (udržateľnosť dôchodkového systému, zhodnocovanie majetku občanov).

Ak sa chcú robotníci rozhodnúť dobre a zodpovedne, nech si zistia informácie o II.pilieri u svojej DSS-ky. Začať môžu aj na oficiálnom webe Sociálnej poisťovne, ktorý ku dnešnému dňu odkazuje aj na všetky DSS-ky – som zvedavý či tie odkazy nejaký zahanbený úradník NIKTO zruší na príkaz úderky Muňko – Richter.   

Aké budú výsledky tejto rozkrádačky uvidíme čoskoro. Vzorec je jednoduchý: nekalo zhabané peniaze tých čo vystúpili mínus náklady na demagogickú kampaň = zdroje na predvolebné rozdávanie. Isté je, že najzraniteľnejším ľuďom "smeráci"  budú  sľubovať naďalej, ale už nie ISTOTY - marketingovo by to neobstálo. Na rad príde pravdepodobne STABILITA a prostriedkom nalákania voličov sú práve sociálne balíčky, teda odrobinky pod stolom oligarchov strany SMER- SD. Čo všetko nám vláda porozdáva v najbližšom období záleží od vás robotníci: ANI ZRNO NAZMAR!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?