Sociálna poisťovňa mi zaslala list - napísal ho NIKTO

Autor: Richard Malý | 26.5.2015 o 18:30 | Karma článku: 6,64 | Prečítané:  679x

Strana SMER-SD vyhrala voľby a zostavila vládu sociálnej demagógie, ktorá môže všetko. Svojím konaním vystihujú svoj smer a vytrvalo oblbujú spoločnosť. 

Predstavitelia našej vlády sú študované hlavy, ktoré vedia, že celá spoločnosť  nepodľahne ich demagógii. Stačí im určité percento spoločnosti, tí najzraniteľnejší – robotníci. 

V mediálnom tieni sociálnych balíčkov v týchto dňoch „úraduje úderka“, ktorá má za cieľ ukradnúť čo najviac súkromných peňazí robotníkov, a to z ich osobných účtov ako sporiteľov II. piliera.  Spomínaná úderka pripravila nateraz zásadnú ofenzívu na súkromný majetok robotníkov, ktorým sľubovala istoty. Využíva pritom nekalé prostriedky – zavádzajú a klamú až sa práši.

V každej vete listu je kus demagógie. Veľmi ma ten list pobúril a preto sa sám seba pýtam:

„Prečo to robia? Veď keby im išlo o ochranu tých, ktorí sú v II.pilieri ešte navyše, tak nebudú klamať všetkých, a to najmä teraz, keď ešte nedávno celý systém pomenili, spotvorili a totálne zneistili.“

Zamyslel som sa a prišiel som na to, že mi vlastne napísal NIKTO. V celom liste nie je uvedené ani jedno meno jeho autora. Logicky mi z toho vyplýva, že tí úradníci, ktorí to písali sa hanbia podpísať pod tieto klamstvá. Hanbia sa za to, že musia klamať a nechcú, aby sa objavilo ich meno pod takýmto nezmyslom v schránkach občanov po celom Slovensku.

List mi adresovala Sociálna poisťovňa, ústredie. Za jeho obsah teda logicky musí zodpovedať generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Ing. Dušan Muňko. A keďže je v priloženom demagogickom letáčiku nazvanom „Čo treba vedieť pred uzavretím II. piliera“ uvedené aj Ministerstvo práce, tak zaň zodpovedá aj minister práce Ján Richter  (pozn.: bol by som zvedavý, akú známku by dostal minister na skúške na VŠ /VŠ spoločenských vied/, keby vedel o II. pilieri iba to málo, čo sa píše v spomenutom plátku).   

Dovoľte malý kvíz o logike uvažovania úderky Muňko – Richter:

V doručenom liste sa pán NIKTO zamyslel:

„Sú sľubované veľké výnosy v II. pileri naozaj reálne?“  a v ďalšom texte si pán NIKTO aj odpovedá: „Analýza ECB ukázala, že priemerná miera zhodnotenia ročne dosahovala v štátnych dlhopisoch a rovnako aj v podnikových akciách 2,2,%. Ak odpočítame infláciu, v reálnom vyjadrení nešlo o nijaký rast!“

Otázka znie: „Ktorý NIKTOŠ zabezpečil, aby všetkým sporiteľom boli v roku 2012 presunuté prostriedky do štátnych dlhopisov?

Pomôcka: a) Vladimír Iľjič Lenin b) Róbert Fico c) Kim Čong-un

Záver. Jeden z NIKTOŠOV zabezpečil okrádanie sporiteľov v II. pileri, tým, že vedome preradil sporiteľov do nevýhodných fondov, čím ich obral o zaručený zisk. Teraz priznáva, že takéto „zhodnocovanie“ je zlé a preto chce peniaze sporiteľov resp. ich dedičov pre ISTOTU navždy zhabať podľa hesla – lepší vrabec  v hrsti (minúť úspory občanov) ako holub  na streche (udržateľnosť dôchodkového systému, zhodnocovanie majetku občanov).

Ak sa chcú robotníci rozhodnúť dobre a zodpovedne, nech si zistia informácie o II.pilieri u svojej DSS-ky. Začať môžu aj na oficiálnom webe Sociálnej poisťovne, ktorý ku dnešnému dňu odkazuje aj na všetky DSS-ky – som zvedavý či tie odkazy nejaký zahanbený úradník NIKTO zruší na príkaz úderky Muňko – Richter.   

Aké budú výsledky tejto rozkrádačky uvidíme čoskoro. Vzorec je jednoduchý: nekalo zhabané peniaze tých čo vystúpili mínus náklady na demagogickú kampaň = zdroje na predvolebné rozdávanie. Isté je, že najzraniteľnejším ľuďom "smeráci"  budú  sľubovať naďalej, ale už nie ISTOTY - marketingovo by to neobstálo. Na rad príde pravdepodobne STABILITA a prostriedkom nalákania voličov sú práve sociálne balíčky, teda odrobinky pod stolom oligarchov strany SMER- SD. Čo všetko nám vláda porozdáva v najbližšom období záleží od vás robotníci: ANI ZRNO NAZMAR!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?