Optimizmus ruže prináša !?

Autor: Richard Malý | 30.3.2016 o 15:45 | (upravené 30.3.2016 o 15:54) Karma článku: 3,54 | Prečítané:  228x

Skúsme si predstaviť, že by sme mali na Slovensku úplne inú vládu a inú koalíciu akú od dnes oficiálne máme... 

...bolo by menej polemiky a pochybností? Je pre Slovákov typické priať susedovi dobrý výsledok? Skôr naopak. Neveríme ani sami sebe, nieto ešte druhým. Česť výnimkám!

Myslím, že nová vláda si zaslúži chvíľu pokoja na rozbeh. Žiada sto dní, tak jej ich doprajme, aj keď sa zdá, že, vzhľadom na rýchlosť akou vláda vznikla, začne makať na plné obrátky podstatne skôr.

Podľa vzoru jednej zo slovenských pranostík: „Ak máš v marci lúku zatopenú, nič si z toho nerob, zaraduj sa senu.“, buďme pozitívni a tešme sa nateraz hlavne z toho, že prichádza jar. Postupne snáď prídu aj pozitívne zmeny v zákonoch, no hlavne v ich aplikácii a vynúteniu práva podľa platných predpisov nielen pre bežných občanov, ale aj pre „papalášov“ ak zneužijú svoje postavenie.

Martinčania nech sa radujú, že majú takého perfektného primátora, ktorý mesto síce brutálne zadĺžil, no zabezpečil, že vláda pomôže. A my, občania, sa z toho tešme tiež, veď nie vždy vieme tak transparentne koho z našich daní zachraňujeme. A ak áno, tak kdesi ďaleko mimo SR. Mimochodom, ktovie, či by aj Sulík pomohol Martinu a nenechal by ho skrachovať -verím, že nie...

Máme novú vládu, ale to nie je všetko. My máme aj novú opozíciu. Tešme sa z toho, ako bude vecne a účinne fungovať. Možno vytvorí vláde aj protipól – tzv. tieňovú vládu, a to by bolo fakt dobré. Veď pri najbližších voľbách by bolo ešte jasnejšie "kto s kým vie kopať". 

Ešte lepšie by bolo, keby aj Kotleba vytvoril svoju vládu a nech sa jasne vyjadrí, či by chcel byť premiér alebo radšej Führer. Inak, aj z toho Kotlebu sa tešme. Rastie nám v ňom naozaj veľký, "pokrokový" formát, ktorý sa vie veľmi rýchlo prispôsobiť podmienkam a vie veci šikovne využiť vo svoj prospech. Veď len nedávno jeden zo slovenských oligarchov povedal, že „volič je hovno“, a zrazu je hnedá v kurze...

Buďme optimisti, myslíme pozitívne. Zdá sa mi, že príliš veľa energie venujeme veciam, ktoré nevieme ovplyvniť. Jediné, čo je na 100% je to, že svet sa mení. Vždy sa menil a vždy sa bude. História nepustí.

Zoberme si len taký tridsiaty marec. Pred cca. 150 rokmi si Spojené štáty americké kúpili od Ruska Aljašku, ale aj zaviedli volebné právo pre obyvateľov všetkých farieb pleti. Pred 70 rokmi sa končila II. sv. vojna a 30.03.1945 oslobodili rusi od fašistov poľský Gdansk. Vtedy sa narodil aj Eric Clapton, ktorý neskôr zažil krutú zmenu vo svojom živote a zložil preto jednu z najsmutnejších skladieb Tears in Heaven. Pred cca. 30 rokmi bol neúspešný atentát na Ronalda Reagana a dnes, 30.03.2016 zažívame ďalší míľnik, máme na Slovensku novú vládu.

Vládu, na ktorú sa (podľa predvolebných sloganov) môžeme spoľahnúť, že hrdo, slušne a odborne, rozhodujúc charakterom bude ako dobrý štát slúžiť občanom a ochráni naše Slovensko... Uznajte, nie to je dôvod na optimizmus?

Držme novej vláde palce! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?