Francúzi čítajú v novinách o Saganovi a Kaliňákovi

Autor: Richard Malý | 14.7.2016 o 21:15 | Karma článku: 7,90 | Prečítané:  351x

Hanbím sa za to, že vo vyspelom svete majú slovenských občanov za ovce, ktoré si nechajú kydať na hlavu (pozn.: ospravedlňujem sa za slabý výraz). 

Kritizovať našich súčasných vodcov, akoby ani nemalo význam. Nepohnú ani brvou. Zvykli si, že na Slovensku sa im nič nemôže stať a môžu si so svojim aparátom robiť čo sa im zachce. Už ani Bugárovi to nevadí. 

Francúzska europoslankyňa Eva Joly na pôde výboru EP v Bruseli zaťala do živého a spochybnila osobu Kaliňáka ako dôveryhodného človeka sediaceho na stoličke predsedníctva Rady Európy preto, že Kaliňák nie je politik ako vzor pre občanov. Až z toho Kaliňák pohol brvou - viď video na internete. 

Zjednoduším to, lebo nejde o žiadnu zložitú vec. Náš nedotknuteľný minister vnútra je ministrom vnútra len formálne. On je v skutočnosti podnikateľom, ktorý kupuje spoločne s Počiatkom akciovky kade-tade a nevadí mu pritom, keď obchoduje s podvodníkmi. On vlastne neobchoduje s podvodníkmi, lebo na Slovensku nie sú podvodníci. A tí čo sú podvodníci, tak určite neobchodujú s Kaliňákom. 

Ešte to zjednoduším. Zatiaľ čo Kaliňák bohatne a náramne sa mu podnikateľsky darí, tak ako osoba zodpovedná za stav korupcie po desiatich rokoch vlády Smeru úplne zlyhal a platíme si ho na ho na ho, na hanbu pred celou Európou.

Kaliňák sa musí rozhodnúť, či chce robiť vo verejnom záujme alebo pre osobný zisk; či chce byť ministrom alebo podnikateľom. Oboje sa navzájom vylučuje (pozn.: iba ak by to p. Bugár vysvetlil inak...).

Ešte z inej strany. Francúzi čítajú v týchto dňoch v novinách o samých Slovákoch. Sagan v nás vzbudzuje obrovskú národnú hrdosť a je vzorom pred celým svetom a Kaliňák je cisárom vyzlečeným zo šiat, ktorý prezentuje predsedníctvo Slovenska ako predsedníctvo krajiny korupcie a klientelizmu. Francúzi nežerú seno, to iba vodca si myslí, že usmievať sa vo svete stačí a bude z toho predsedníctvo, ktoré môže vojsť do histórie.

Už vošlo. Hanba vám!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?