Francúzi čítajú v novinách o Saganovi a Kaliňákovi

Autor: Richard Malý | 14.7.2016 o 21:15 | Karma článku: 7,90 | Prečítané:  345x

Hanbím sa za to, že vo vyspelom svete majú slovenských občanov za ovce, ktoré si nechajú kydať na hlavu (pozn.: ospravedlňujem sa za slabý výraz). 

Kritizovať našich súčasných vodcov, akoby ani nemalo význam. Nepohnú ani brvou. Zvykli si, že na Slovensku sa im nič nemôže stať a môžu si so svojim aparátom robiť čo sa im zachce. Už ani Bugárovi to nevadí. 

Francúzska europoslankyňa Eva Joly na pôde výboru EP v Bruseli zaťala do živého a spochybnila osobu Kaliňáka ako dôveryhodného človeka sediaceho na stoličke predsedníctva Rady Európy preto, že Kaliňák nie je politik ako vzor pre občanov. Až z toho Kaliňák pohol brvou - viď video na internete. 

Zjednoduším to, lebo nejde o žiadnu zložitú vec. Náš nedotknuteľný minister vnútra je ministrom vnútra len formálne. On je v skutočnosti podnikateľom, ktorý kupuje spoločne s Počiatkom akciovky kade-tade a nevadí mu pritom, keď obchoduje s podvodníkmi. On vlastne neobchoduje s podvodníkmi, lebo na Slovensku nie sú podvodníci. A tí čo sú podvodníci, tak určite neobchodujú s Kaliňákom. 

Ešte to zjednoduším. Zatiaľ čo Kaliňák bohatne a náramne sa mu podnikateľsky darí, tak ako osoba zodpovedná za stav korupcie po desiatich rokoch vlády Smeru úplne zlyhal a platíme si ho na ho na ho, na hanbu pred celou Európou.

Kaliňák sa musí rozhodnúť, či chce robiť vo verejnom záujme alebo pre osobný zisk; či chce byť ministrom alebo podnikateľom. Oboje sa navzájom vylučuje (pozn.: iba ak by to p. Bugár vysvetlil inak...).

Ešte z inej strany. Francúzi čítajú v týchto dňoch v novinách o samých Slovákoch. Sagan v nás vzbudzuje obrovskú národnú hrdosť a je vzorom pred celým svetom a Kaliňák je cisárom vyzlečeným zo šiat, ktorý prezentuje predsedníctvo Slovenska ako predsedníctvo krajiny korupcie a klientelizmu. Francúzi nežerú seno, to iba vodca si myslí, že usmievať sa vo svete stačí a bude z toho predsedníctvo, ktoré môže vojsť do histórie.

Už vošlo. Hanba vám!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?