Prochádzka môže chrániť (ne)spravodlivosť len na Slovensku

Autor: Richard Malý | 13.12.2016 o 13:45 | Karma článku: 7,40 | Prečítané:  166x

Dostali sme ďalšiu facku z Luxemburska a hanba Slovenskej republiky pred Súdnym dvorom EÚ pokračuje. 

Spravodlivosť, existujúcu asi len mimo Slovenska, zastupujú u nás v najvyšších kruhoch posluhovači politických predstaviteľov vládneho ficozlepenca. Výsledkom sú rozhodnutia, ktoré Európa nerešpektuje. Chvalabohu.

Hneď na úvod sa ospravedlňujem všetkým slušným, profesionálnym a politicky nezapredaným osobám, ktoré chránia spravodlivosť a poriadok tak, ako je to normálne vo vyspelých krajinách sveta. Verím, že je ich drvivá väčšina v našom „právnom štáte“, no zároveň viem, že títo ľudia držia ústa preto, lebo je to nevyhnutné na udržanie si pracovnej pozície a zabezpečenia zdroja príjmu pre svoju rodinu. Ide o existenčnú závislosť.

Prečo dávam v „právnom štáte“ do úvodzoviek? Preto, lebo jedným zo základných hodnôt právneho štátu je spravodlivosť. Presne tá cnosť, na ktorú sa na Slovensku akosi zabudlo. Je úplne bežné stretnúť sa na súde s tvrdením typu: „My nehľadáme spravodlivosť, my vykonávame zákon“ .  Je úplne bežná reakcia predstaviteľov vlády: „Dokážte, že bol porušený zákon!“. A na záver, je úplne bežné, ak občan tvrdí: „Súdy vyhrávajú len tí, čo majú kontakty a peniaze. Spravodlivosť u nás neexistuje.“

A preto je zrazu prijateľné (pre členov vlády, pre voličov vládnych strán - ale aj pre policajného prezidenta, generálneho prokurátora a ich podriadených), že minister polície priamo kšeftuje v miliónoch s človekom vážne podozrivým z trestnej činnosti. Viete, čo by s takým ministrom urobili v Luxembursku, alebo hocikde inde vo vyspelom svete? Nič vážne. Podvodník by už dávno sedel v base a minister by už nikdy v živote nezastával verejnú funkciu, lebo je to spravodlivé. Na Slovensku však spravodlivosť nie je dôležitá. Tu je dôležitý zákon. A ten vykonáva voči svojmu obchodnému partnerovi minister cez svojho prezidenta policajného zboru a ten zas cez svojich podriadených vyšetrovateľov...

Vládny ficozlepenec s tým niečo musí urobiť. Nie je to predsa prvýkrát, čo kandidáta na sudcu zo Slovenska neprijali. A že na Slovensku dobrí kandidáti existujú, tak to som si istý na 100%. Problém je v tom, že títo odborníci si spravodlivosť ctia. Kto ich teda navrhne?

A ešte pár slov k Prochádzkovej kandidatúre za účelom luxusného odpratania človeka, ktorý pomohol zostaviť vládny ficozlepenec. Bol to super kandidát na sudcu Všeobecného súdu EÚ pre tieto subjekty – Advokátska komora, Vláda SR (SMER, SNS, Most-Híd, Sieť), Súdna rada. Čuduj sa svete, ale neprešiel v Luxembursku kritériami aj keď neporušil žiaden zákon. Myslíte si, že drvivá väčšina občanov na Slovensku (vrátane drvivej väčšiny sudcov, policajtov a prokurátorov) sa tomu divia? Ja teda nie. Vnímam to ako spravodlivé rozhodnutie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?