Stabilita z pohľadu "charakterných" politikov

Autor: Richard Malý | 13.3.2018 o 10:15 | (upravené 13.3.2018 o 10:20) Karma článku: 2,27 | Prečítané:  164x

Most- Híd pred dvoma rokmi v záujme stability, charakter necharakter, vytvoril vládu megazlepenca, len aby neboli predčasné voľby a bola zachovaná stabilita v krajine.

Dva roky Most-Híd presviedčal občanov tejto krajiny, že vláda stability a kontinuity, ktorá vznikla je vlastne supervláda, ktorá nemá alternatívu, keďže dokážu presadzovať aj to, čo inokedy nevedeli.

Až brutálna dvojvražda, vplyv mafie na úrade vlády, odvaha prokurátora Špirka a hlavne slušná občianska spoločnosť na ulici, ktorá jasne a rázne povedala, že alternatíva je vždy, pochopili v Moste-Híd, že vládnuť s Ficom a s Dankom bol omyl ako Kaliňák.

Výsledkom je, v celku prekvapivé, rozhodnutie Mostu-Híd, a síce, že v záujme stability treba tentokrát vládu povaliť a predčasné voľby je zrazu lepšia alternatíva ako pred dvoma rokmi.

Prečo je tomu tak? Cui bono?

Ak by sa postoj Mostu-Híd zdal niekomu nezrozumiteľný, tak to zhrniem, nech je to každému jasné ako Slnko : )

Stabilita je viac ako charakter, ale stabilita je aj viac ako predčasné voľby. Zároveň však platí, že predčasné voľby dokážu zastabilizovať krajinu lepšie ako bezcharakterné konanie, ale to len vtedy ak sa na tom dohodne vláda bez alternatívy, ktorá však musí padnúť v záujme stability.

... jednoducho povedané:

Stabilita, charakter a zastupiteľská demokracia sú pojmy, ktoré politici nemajú vysvetľovať, ale jasne aplikovať v praxi. Inak ide len o pokračovanie blúznenia prestarnutých politikov, t. j. vláda kontinuity.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Robil radikálnejšie reformy ako Mikloš: Nemali sme inú možnosť

Krajiny, ktoré s trhovými reformami otáľali, sú dnes na tom horšie ako Poľsko, tvrdí Leszek Balcerowicz, autor radikálnych reforiem zo začiatku 90. rokov.

Píše Miroslav Kocúr

Pozvať Kuffu na festival Lumen je problém

Miera nekontrolovanej nenávisti dosahuje stále nové maximá.

PÍŠE PETR ŠABATA

Prečo je také mrzuté, že sa Kiska rozhodol pre odchádzanie

Kiskovo nasadenie v straníckej politike bude skôr symbolické a nedostatočné.


Už ste čítali?