Matovičové úlety

Autor: Richard Malý | 10.6.2019 o 15:30 | (upravené 10.6.2019 o 15:35) Karma článku: 1,03 | Prečítané:  172x

Ťažko sa vyznať v hnutí OĽANO. Ak je to politické hnutie, tak by ho mali viesť politici. Ak je to iba obyčajná politická firma, tak ho môže viesť aj politologicky pomýlený jedinec, ale aj politilogicky vypočítavý podnikateľ. 

Kto teda vedie OĽANO? A kam?

Na začiatok sa priznám, že som v parlamentných voľbách 2016 vhodil hlas OĽANO. Nekrúžkoval som Matoviča, no keďže som sa nevedel rozhodnúť koho voliť a na druhej strane osobne poznám nadšenie a schopnosti p. Šípoša a p. Gaborčákovej, ktorí kandidovali, tak som zakrúžkoval ich, a dúfal som, že po 4 rokoch aj ich zásluhou sa hnutie premení na riadnu stranu a postupne prestane viesť kabaretný štýl politiky. Aj som bol hrdý, že po čase p. Remišová začala byť novou tvárou hnutia a zdalo sa, že Matovičova úloha tzv. prechodného obdobia – od uvedomenia si spoločenskej zodpovednosti občanov až po postupný návrat spoločnosti k modernému, generačne obnovenému, klasickému politickému zastúpeniu viacerých politických smerov – bola splnená, a spoločnosť sa môže formovať, nie deformovať, ďalej. Zdanie klame...

Dospel som k názoru, že dnes Igor Matovič už nie je ani obyčajný človek, ani nezávislá osobnosť. Je totiž neobyčajný manipulátor a vypočítavec. Je závislý na tom, aby neprehral vo voľbách. Nie je, a ani so svojským štýlom politiky, nemôže byť lídrom reforiem, lebo najprv by si musel zreformovať sám seba, a to ho predpokladám ani nenapadlo. Svoju závislosť na výsledku volieb samého seba predkladá obyčajným ľuďom ako kadejaký myšlienkový nadgalagtický novotvar, no v skutočnosti iba ráta a ráta, akú blbosť by ešte mohol použiť na to, aby to vyzeralo ako pokroková a spravodlivá myšlienka.

Ide kandidovať do európskeho parlamentu, aby keď ho zvolia, tak tam neišiel. Vyskladá kandidátku hnutia a tesne pred voľbami priority zmení o 180 stupňov tak, aby to vyzeralo ako jeho víťazstvo.

Je najväčší kamarát s predsedom KDH, no vytvorí vo svojom hnutí (so zopár členmi) ešte jedno „podhnutie“ zamerané na neznámych voličov KDH, ktorí niekedy síce volili KDH, ale teraz váhajú, tak aby neváhali, ponúkne im prvé miesta na svojej kandidátke. Ak Kiska zakladajúci svoju stranu ponúkne ostrieľaným politikom popredné miesta na jeho kandidátke, tak je podľa Matoviča zbabelec, lebo Matovič je kápo a dá tých svojich najlepších na koniec kandidátky. A sám seba dá „až“ úplne nakoniec, aby sa lepšie volič zorientoval... A opäť to vyzerá ako spravodlivý ťah... S kým, s koľkými ľuďmi, a či vôbec, sa na tom musel dohodnúť predseda hnutia?

Keby mal Matovič v strane iba takých ako je on sám, tak by to bol blázinec..., no keď je bláznom sám, môže to vyzerať ako prijateľný úlet (pozn.: preto som volil OĽANO...).

Je to dlhodobo udržateľné? Nie je, a predpokladám, že OĽANO sa už do parlamentu nikdy nedostane.

Predstavme si, že by víťaz kvalifikácie Formuly 1 štartoval na veľkej cene ako posledný. Veď keď je najlepší, nech to dokáže v ostrej súťaži...

Alebo, že by sa FC Barcelona prihlásila do ligy majstrov, ale len s tým, že keď postúpi do finále, tak v ňom už nenastúpi, lebo nechce takú trofej, chce len aby bola väčšia konkurencia...

Matovič chce nových, neznámych ľudí na popredných miestach preto, lebo to zvyšuje šance OĽANO, že za nich bude v kampani „kopať“ viac ľudí. Budú v kampani makať ostošesť aj starí harcovníci na konci zoznamu (nič iné im neostane) a budú ostošesť makať aj tí neznámi, lebo majú veľkú šancu zmeniť si od rána do večera život... Nevadí, že obsah politiky ide bokom, hlavné je zaujať za každú cenu, byť na očiach a tváriť sa buď ako obeť alebo ako nepoškvrnený spasiteľ. A samozrejme keď treba, tak naložiť aj kamarátovi kresťanovi, ...lebo Matovič.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

#foodporn

Z ítečkára sa stal pražiar kávy: Cukor do espressa patrí

Čo stojí za príbehom Zlatého zrnka.

Podozrenie na koronavírus hlási už aj Viedeň

Koronavírus sa od SARS líši tým, že je infekčný už v inkubačnej dobe


Už ste čítali?